Вметни го видеово close
Сподели го видеово close
bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark
embed тест
Дај оценка embed

Hugo

Година: 2011
Оригинален наслов: Hugo
Режија:
Сценарио:
IMDb oценка:
Времетраење: 126 мин.
Главни улоги: Asa Butterfield, Chloë Grace Moretz, Christopher Lee, See full cast & crew
Оценка: ??

Ова ќе биде прв обид на Martin Scorsese да си поигра со 3D технологијата. Ќе биде инересно да се виде како ќе успее да го извади максимумот од 3D погледот. Како основа за филмов тој има одлична приказна работена според романот The Invention of Hugo Cabret. Во неа се зборува за истоименото сираче кое живее на железничка станица и пред кое ќе се најде задача да реши една голема мистерија. Филмов пристига за Божиќ и ќе треба да биде вистински добар за да успее да се пробие низ големата конкуренција што ќе ја има во тој период.

Од трејлерот се наслутува навистина убав филм кој на моменти потсетува на A.I. од Spielberg само во ретро издание. Секако не ни помислувам дека Scorsese ќе разочара па филмов инстантно ми влегува на листата на филмови кои мора да се гледаат.

Премиерата е на 23.11.2011.

Нема одговори до “Hugo”

  1. [...] ќе носат се подобри и подобри филмови од овој тип. Hugo на [...]

Коментирај

Мора да си логиран за да коментираш.