Вметни го видеово close
Сподели го видеово close
bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark
embed тест
Дај оценка embed
Етикети за видеово tags

Shame

Година: 2011
Оригинален наслов: Shame
Режија:
Сценарио:
IMDb oценка:
Времетраење: 101 мин.
Главни улоги: Michael Fassbender, Carey Mulligan, James Badge Dale, See full cast & crew
Оценка:

Трите награди на филмскиот фестивал во Венеција, меѓу кои две за најдобар филм и една за Michael Fassbender како најдобар актер, и наградата за Carey Mulligan за споредна женска улога на филмскиот фестивал во Холивуд, прават Shame да е една од драмите кои не би сакал да ги пропуптам периодов. Приказната е за Brandon, женкар и зависник од секс,чиј живот нагло ќе се промени и ќе излета од контрола откако неговата сестра ќе почне да живее со него на неодредено време.

Од трејлерот а и од она што може да се прочита за Shame, тоа ќе биде тежок и контроверзен филм што веројатно ќе ја подели публиката. Претпоставува во однос на приказната но не и во однос на квалитетот на изработката бидејќи, барем од она малку што може да се виде во трејлерот, Shame e филм со одлична кинематографија и издржана глума.

Премира на 02.12.2011.

Коментирај

Мора да си логиран за да коментираш.