Вметни го видеово close
Сподели го видеово close
bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark
embed тест
Дај оценка embed

The Girl with the Dragon Tattoo

Година: 2011
Оригинален наслов: The Girl with the Dragon Tattoo
Режија:
Сценарио:
IMDb oценка:
Времетраење: 158 мин.
Главни улоги: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, See full cast & crew
Оценка: ??

После долги најави и крената голема галама околу филмов, го имаме и првиот официјален и целосен трејлер. Во него имаме навестување на приказната која секако им е позната на големиот број на читатели на истоимената книга. Кое е вашето мислење? Ќе биде подбар филмот или книгата?

Премиерата е на 21.12.2011.

 

Еден одговор до “The Girl with the Dragon Tattoo”

  1. maja.todoroska says:

    Дилемата филмот или книгата..drumrolls…Шведскиот филм, т.е. цела триологија:)
    Ма да..го нема Дениел Крег..Daniel Craig wins all:)

Коментирај

Мора да си логиран за да коментираш.