Вметни го видеово close
Сподели го видеово close
bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark
embed тест
Дај оценка embed

The Descendants

Година: 2011
Оригинален наслов: The Descendants
Режија:
Сценарио:
IMDb oценка:
Времетраење: 115 мин.
Главни улоги: George Clooney, Shailene Woodley, Amara Miller, See full cast & crew
Оценка: ??

За филмов веќе спомнав уште пред да се појави официјалниот трјејлер и го најавив како можен кандидат за Оскар. Сега кога се ближи премиерата на 16.11.2011 можете и Вие да пресудите дали мојата процена имала основа. Само да не заборавиме дека последното остварување на режисерот Alexander Payne, комедијата Sideways, во 2005 имаше 5 номинации за Оскар од кои успеа да ја освои само онаа за најдобро сценарио. Можно е сега Академијата на некој начин да проба да му се оддолжни на Payne бидејќи таа година Оскарот за најдобар филм сосема неправедно му припадна на Million Dollar Baby.

Коментирај

Мора да си логиран за да коментираш.