Вметни го видеово close
Сподели го видеово close
bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark
embed тест
Дај оценка embed

J. Edgar

Година: 2011
Оригинален наслов: J. Edgar
Режија:
Сценарио:
IMDb oценка:
Времетраење: 137 мин.
Главни улоги: Leonardo DiCaprio, Armie Hammer, Naomi Watts, See full cast & crew
Оценка: ??

Кој би рекол дека Titanic ќе испадне можеби и најслаб филм на DiCaprio, барем од глумечки аспект? Како некој што прилично млад стана ѕвезда на филм со најголема заработувачка на сите времиња, тој изигра неверојатно паметно. Наместо да дозволи славата и парите да го расипат тој се издигна во една од најголемите, најпочитуваните и највредните актерски ликови на денешницата.

Во својот најнов филм DiCaprio ја добива честа да го глуми J. Edgar Hoover. Трејлерот ветува одлична глума и секако подеднакво добра режија која ќе ја диригира докажаниот Clint Eastwood. Премиерата е на 9.11.2011. Тогаш ќе ги видиме првичните реакции на публиката и критичарите кои ќе бидат главни показатели за тоа дали DiCaprio конечно ќе успее да освои Оскар после дури 3 номинации.

Jedgarhoover

 

Нема одговори до “J. Edgar”

  1. [...] може да му е криво на Leonardo DiCaprio што не доби награда за J. Edgar но ништо чудо да се направи компензација со [...]

Коментирај

Мора да си логиран за да коментираш.